Lp. Piltide tellijad! Pildikompanii kollektiiv on juulis puhkusel. Tellimused, mis on tehtud enne 02.07.2024 kell 13.00, teeme valmis ja saadame Teile posti teel. Suve jooksul tehtud tellimused salvestame ja saadame tellijatele alates 21.08.2024.

Pildistamiseks valmistumine

Välimus

Pildistama minnes heitke pilk peeglisse! Kui juukseid on, peab neid pisut sättima; kraenurgad ja kaelused jäävad kindlasti pildile – vaadake ka need üle. Kehalise tunnist või õuest poleks õige otse pildistama tormata. Kuna inimese nahk on teadupärast läikiv materjal, võib julgesti kasutada puudrit.

 

Riietus

Riidematerjal ja firma ei ole olulised, aga mõnda asja oleks hea teada: Piltidega või mitmevärvilised riided on ilusad, kuid võivad muuta foto rahutuks. Kõige paremini õnnestub ülesvõte ühevärvilises riietuses, sest siis tuleb pildistatav hästi esile. Riiete värvitoon võiks olla pehme ning hele. Võimalusel vältige riietuses musta ja valget tooni, kuna need erinevad kontrastsuselt näo värvitoonist liiga palju.

 

Valmisolek

Pildistamise juures on väga tähtis hea tuju. Pildi õnnestumine sõltub suuresti fotograafi ja modelli koostöötahtest. Fotograaf vastutab selle eest, et pildistamiskohal on tema oskused ja vajalikud instrumendid ning koos modelliga luuakse pildistamiseks sobilik õhkkond. Kunagi ei piisa ainult sellest, et fotograaf on tehniliselt pädev, tähtsaim on fotograafi ja modelli ühine tahe pildistada ilusaid pilte.

   ...